Сейчас 79 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

“Замастоцкi яслі-сад”
Пашпарт музея
«Народная спадчына»

Міні - музей "Народная спадчына" ў нашай установе дашкольнай адукацыі створаны шэць гадоў таму, для азнаямлення выхаванцаў з культурай і побытам беларускага сялянства.
Экспанаты музея выкарыстоўваюцца на занятках, пры правядзенні святаў "Масленiца", "Купалле", "Запрашаем на Калядкi", "Кiрмаш" і іншыя. З мэтай выхавання пачуцця прыналежнасці да беларускай нацыі, мы распрацавалі цыкл экскурсаў, зместам якога стала адлюстраванне жыцця беларусаў у працы і побыт.

Назва музея: «Народная спадчына»

Профіль музея: этнаграфічны
ГУО «Замастоцк ясл-сад»
Адрас: Мінская вобласць, Мiнскі раён, а.г. Замасточча, вул. Цэнтральная, д. 6а

Мэта работы этнаграфічнага музея:
Збіраць, зберагаць, вывучаць, выстаўляць і развіваць калекцыі, што характэрызуюць матэрыяльную і духоўную культуру, побыт, сацыяльныя адносіны і грамадскі лад роднага народа.

Задачы работы этнаграфічнага музея:
1. Пашырыць даследванні гістарычнай спадчыны роднага краю.
2. Даць дашкольнікам больш шырокае ўяўленне пра быт сялянства.
3. Узнавіць, актывізаваць, паглыбіць і сістэматызаваць веды выхаванцау пра народны побыт.
4. Выхоўваць асобу з гуманістычным светапоглядам, самастойным мысленнем, з развітым, высокакультурным пачуццём нацыянальнай і асабістай самапавагі.
5. Развіваць вобразнае мысленне і творчыя здольнасці выхаванцау.